8.30.2015

~69~ BACK TO SCHOOL- CZYLI JAK NIE ZWARIOWAĆ PRZEZ 10 MIESIĘCY.

Może na tym miejscu nie jestem zbyt oryginalna, ale sama jeszcze chodzę do szkoły no i tak jakby nie minie mnie to w żaden sposób.

Powrót do szkoły jest w tym roku dla mnie bardzo "bolesny", bo ze wspaniałych wakacji trudno się przestawić na szkolne stresy i naukę.
Mimo tego końce i początki mają w sobie coś dobrego.
Z taką motywacją idźmy dalej, czyli moje rady, aby nie dać się szkole, która potrafi być brutalna.

1. Oceny nie są najważniejsze.
To znaczy: są ważne, ale ten jeden rok w liceum nauczył mnie, że nie zawsze oceny odzwierciedlają to co się ma w głowie. Można mieć zły dzień, albo być w długotrwałym stresie i wtedy nie wszystko leci tak gładko. Dużo osób nie stara się na grande mieć tą 5, bo ocena nie równa się wiedza. 

2. Nie zapominaj o pasjach i hobby.
W szkole ponadgimnazjalnej jest ciężko, nie ukrywajmy. Mimo tego- obojętnie do jakiej szkoły chodzicie- poświęćcie czas na to co kochacie. Chociaż raz albo dwa razy w tygodniu. Jest to miłą odskocznią i pozwala na oderwanie się od rutyny.

3. Znajdź chwilę dla siebie.
Chociaż czasami trudno znaleźć czas na cokolwiek, warto po prostu się chociaż na 30 min położyć, odpocząć, zrelaksować. Nadmierny stres nie jest zdrowy ani dla organizmu, ani dla psychiki. Nie pomaga również w nauce. Dlatego lepiej czasami zwolnić tempo, aby nie zostać porwanym w wir nauki.

4. Poświęcaj czas na to co naprawę ważne.
Zawalanie sobie tygodnia bezsensownymi zajęciami, niepotrzebnymi wypadami powoduje, że wychodzimy na 8 do szkoły, a wracamy o 20- co z resztą ? Można się wykończyć. A kiedy się uczymy warto odłożyć wszystko co nas rozprasza. Najlepiej najpierw załatwić to co musimy i potem zajmować się czymś innym. 

5. To co masz zrobić - zrób.
Odkładanie nie ma sensu i choć bardzo ciężko się tego odzwyczaić nie ma się co oszukiwać- im szybciej coś zrobimy tym więcej czasu dla nas. Czas jest bardzo cenny dlatego oszczędźmy sobie stresu i róbmy od razu to co musimy. 

6. Dbaj o rodzinę i przyjaciół.
Samemu przetrwać szkołę? - niemożliwe. Nie wyobrażam sobie ogólnie życia bez rodziny i przyjaciół. Dlatego mimo zabiegania i nauki poświęćmy czas tym najważniejszym. Warto utrzymywać kontakty mimo też różnych rozłąk - inne klasy, szkoły. Wtedy też najczęściej okazuje się kto jest prawdziwym przyjacielem.
Tego by było na tyle :) A Wy macie jakieś rady na przetrwanie? Chce Wam się wracać do szkoły, a może idziecie do całkiem nowej?

Życzę wszystkim dobrych początków i nie dajcie się uczniom i nauczycielom :)

Pozdrawiam 
~Klara  

       

9 komentarzy:

 1. Akurat idę do 3 gim i nie jestem jakoś szczęśliwa. Najbardziej przerażają mnie te testy.
  Jeszcze te wakacje jak szybko zleciały, a ja nadal uważam, że nie nadaje się na gimnazjum, a co dopiero je kończyć. No nic, pozdrawiam :*

  szare-oczy-blondynki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne rady :)
  paulan-official-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Do wszystkich tych rad sie odnosze pozytywnie :)

  Nowy post! Official Patty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. uczyć się z przedmiotów które nas interesują, a resztę na 2/3 ;)
  http://sayhellomardam.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Pozytywne rady :) napewno z nich skorzystam :) obserwuje i liczę na to samo :) zapraszam do mnie caroliv-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie motywujący post! Na pewno skorzystam z Twoich rad ♥
  Mam nadzieję, że do mnie wpadniesz i coś po sobie zostawisz!:) Byłoby mi bardzo miło♥ http://zyciedlapasji.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie, niektórzy mają zły dzień i choć umieją na 5 napiszą na 2 ;)
  Również uważam, że nie powinniśmy skupiać sie na samej nauce, pasje też są ważne :)
  Świetnie napisane, pozdrawiam! :D
  Mój blog - klik ^^

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie w tym roku oceny niestety są najważniejsze, bo to już 3 gimnazjum i trzeba się starać, by dostać się do dobrej szkoły.

  Nowy Post!- Klik!
  Mój post na FAMFY-Klik!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to niesamowita motywacja:3
Chętnie zajrzę na Wasze blogi.